L.U.C Feat Sokół - Pospolite ruszenieMichał Azarewicz
kontakt@pospoliteruszenie.com
mobile: +48 669 059 329
Matylda Dudek
matylda.dudek@highlite.pl
mobile: +48 604 234 779


 • Zakończyliśmy nasz konkurs!

  Na konferencji prasowej przedstawiliśmy zwycięzcę (a dokładnie zwycięzców). Poniżej możecie obejrzeć zwycięską koncepcję.

  POBIERZ PROJEKT
 • Zwycięski projekt autorstwa Aleksandry Midor i Mateusza Przybyłowskiego:
 • Znamy laureatów pierwszego konkursu Pospolite Ruszenie! Aleksandra Midor oraz Mateusz Przybyłowski zostali zwycięzcami konkursu zorganizowanego w ramach akcji społecznej „Pospolite Ruszenie”, na której czele stoi muzyk i producent muzyczny L.U.C. Wraz z Sokołem zaprentowali też dziś klip promujący akcję.
  W ramach konkursu należało nadesłać do 30. września 2011 roku autorską koncepcję elewacji budynku przy ulicy Przestrzennej na wrocławskich Hubach. Do organizatorów spłynęło 58 prac z Polski i zza granicy - pojawiły się prace z Hiszpanii, Niemiec i Francji. W konkursie startowali zarówno profesjonaliści z różnych studiów architektonicznych, artyści uliczni, jak i zwykli amatorzy. Laureatami konkursu zostali Aleksandra Midor i Mateusz Przybyłowski, którzy będą mogli zrealizować swój projekt i odmienić oblicze szarego bloku mieszkalnego zgodnie z własnym pomysłem. Zwycięska para otrzymała dodatkowo sprzęt elektroniczny w postaci Ipada 2.
  Wygrała praca o wysokich walorach artystycznych, estetyczna i jednocześnie prosta w swojej formie. Stonowana zieleń i rośliny bardzo fajnie wpisują się w przestrzeń wokół bloku. To przede wszystkim jednak wielki kompromis między szaleństwem a możliwościami spółdzielni i wizją ludzi, którzy będą mieszkać w tym bloku. To główny cel pospolitego ruszenia - wspólne poszukiwanie drogi rewitaliazcji – komentuje zwycięski projekt L.U.C – pomysłodawca akcji.

  Prace oceniało jury w składzie: L.U.C,
  Danuta Barska-przedstawicielka mieszkańców bloku,
  Beata Urbanowicz-plastyk miejski,
  Jarosław Trybuś-historyk sztuki i krytyk architektury,
  prof. Paweł Jarodzki-dyrektor artystyczny wrocławskiego BWA,
  Jakub Stępień aka Hakobo-jeden z najbardziej znanych współczesnych polskich projektantów,
  Adam Tunikowski-grafik i designer z agencji Juice.
 • L.U.C tak uzasadnia decyzję jury:

  - Wybór nie był łatwy, było kilka ciekawych prac, ale ewidentnie brakowało absolutnego faworyta. Musieliśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim opinie samych mieszkańców i spółdzielni, tak aby projekt odpowiadał też ich wymogom. Wiadomo, że nie mogło to być nic krzykliwego i nader szokującego. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie. Mamy tysiące bloków do odnowienia - działajmy!

  Akcja Pospolite Ruszenie ma na celu oczyszczenie i uspójnienie wizualno-estetycznego wyglądu polskich miast. Szerokie grono osób i instytucji zaangażowany w projekt chce tworzyć lepszy krajobraz miast poprzez wyprowadzenie sztuki i designu na ulice, a dzięki dobrym przykładom motywować do indywidualnych mikroprzedsięwzięć, poprawiających wygląd oszpeconych tandetną kolorystyką zabudowań.